Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe Pe jan 16, 2015 4:15 pm

sonic je napisal/-a:
dennisCe je napisal/-a:sem preizkusil omenjeni avto: je super ni kaj, vendar me je zmotilo to, da je bil sprednji odbijač, mrežica ter pokrov motorja barvan saj naj bi se le malenkostno zaletel v nek drugi avto. Je pa res odvisno kaj je to malenkostno...to me najbol odvrača od takupa le tega...


Pa se vidi da je barvan, ali so ti povedali. Ker če je lepo pobarvano (da se ne vidi očitno, da je bilo barvano), potem glede videza nimaš kaj. Morebiten vpliv na mehaniko bi pa tudi verjetno opazil, ko si vozil avto? Verjetno bi bile najbolj verjetne poškodbe hladilnega sistema in sprednjega pdvozja (krmiljenja). Če je motor lepo deloval in se ni pregreval in če je bil avto lepo vodljiv, ter če ni kakšnih drugih problemov med vožnjo, potem ni bilo poškodovano nič pomembnega, ali pa je bilo profesionalno popravljeno, kar je za moje pojme tudi povsem ok, če se avto pelje tako kot mora.


za mene to ni ok, zakaj? imam corso, ki ni bila nikoli karambolirana (merilec laka) od 1. lastnice in ne bom doplačal še za eno corso zraven za vzamem "razbitega" minija...

če kupim naj bo 1. lastnik in nikoli poškodovan, tako kot sem kupil tega opla.
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a ŽuŽeK Pe jan 16, 2015 11:07 pm

Pred časom (cca. 6mesecev) je kolega v Mariboru kupil Mini (1.6 bencin 4500€) zelene barve z belo streho od gospoda, ki je bil prvi lastnik in avto je za letnik 2004 vrhunsko ohranjen. V tem času ni imel nekih težav razen tečaj prtljažnih vrat se je zlomil (strošek 30€), drugače pa zelo zadovoljen in razen trdote nima pripomb.
No kakorkoli če ti je avto všeč in nimaš težav z vretenci oziroma hrbtenico ga kupi vseeno pa pred nakupom pojdi na testno vožnjo še z kakim drugim. Lp
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a NoF3ar So jan 17, 2015 10:12 am

R53 ter R56N ni isto
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe So jan 17, 2015 11:39 am

kakšna pa je razlika med oznakami.. the one, cooper, s vem da je športna različica ampak tega ne rabim.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a NoF3ar So jan 17, 2015 12:13 pm

Mini ONE je nekakšna okrnjena verzija Cooperja. V kateri lahko seveda do kupiš toliko dodatkov, da prekosa vsakega Cooperja vendar vse se konča pri motorjih, kjer so ONE omejeni na šibkejše različice, Cooperji pa imajo "močnejše motorje"- Vse razen 75KM motorjev je OK. Včasih od 07 do 2010 so imeli samo 1.4 motorje sedaj pa tudi 1.6 vendar šibkejše. Polek tega je tudi začetna cena kar različna MINI ONE se začne pri okrog 16.000€ Cooper pa pri 19.000€ pri taki ceni seveda dobiš samo 1/2 minija za ostalo pa je potrebno seci v žep vsaj 23.000€+

Kaj manjka miniju ONE je blišč torej:

- Mali motor
-Mankajoč izpušni nastavek
- Ponavadi brez potovalnega računalnika
- Brez LED osvetlitev notranjosti
-Manjkajoče bralne lučke
-Osnovni radio
- Brez okrasnik plastik/croma okrog števca
- Brez okrasnik plastik/croma okrog zvočnikov.
-Mankajoče stikala na osrednji plošči
. Nekateri ONE so tudi brez klime (Pri tistem za -16k€)
- Okorni tovornjakarski volan, brez okrasnik plastik
- Mankajoči krom na prednji maski.
-Mankajoči krom na letvici za tablico
-Mankajoči krom na zadnjem odbijaču (okrog lučke)
-Ponavadi 15col lita platišla ( homoligacija prazna( Cooperji homologirani do 18col)
-Ogledala niso v barvi
- Lahko manjkajo tudi meglenke (luči so vendar ni žarnic in priklopa) (Pri tistem za -16k€)
- ASC zavroni sistem namesto DSC
- Mankajoči gumb za izklop ASC/DSC-ja
- Mankajoči plastični/krom dodatki na ročni zavori
itd.

Večino tega kot sem napisal, tale ONE ki si ga šel gledat nima. Vse to bo skoraj pri vsakem MINI cooper S osnova! Zato pa je v večini primerov letnik 2008 cooper dražji od letnika 2010 ONE saj je bil novi Cooper znatno dražji, ter je počutje v njem popolnoma drugačno.

Lahko pa ima ONE vso to opremo dokupljeno, ter je bolše založen od Cooperja. So redki ampak obstajajo. Osebno sem si lastil ONE in COOPER R56 tako da govorim iz izkušenj!

R53/N- do leta 2006 (BMW motorji)
R56- od leta 2007-2010 (PSA motorji)
R56N- Od leta 2010 do 2014
F56- od leta 2014 (BMW motorji)
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe So jan 17, 2015 12:39 pm

hvala za res podroben odgovor..

res pa je, da je tale mini model 2011 za 10jurjev in ne najdem podobnega kot je ta...

če prav razumem je bolje da je letnik 2008 in da je cooper? S verzije si ne morem privoščiti zaradi porabe in registracije...

sem pa našel cooperja, ki ima manj kot ta ki sem ga šel gledat (one): http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ER%20-%20S

PS: MINI mi je všeč zato, ker je nekako unikaten, jih ni na cesti toliko kot polotov, clio, focusa.. vem da za isti denar dobim sedaj novega focusa vendar ne verjamem, da se bom tako dobro počutil v vožnji...
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a NoF3ar So jan 17, 2015 2:31 pm

S-si pa imajo spet drugacne prednje maske,odbijace manj kroma bol agresivni izgled. S imajo tud kar nekaj tezav oz. tezavo z ketno. V kolikor si resnicno zahteven kupec in isces iglo v senu, pocakaj na BMW premium selection.
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe So jan 17, 2015 3:04 pm

NoF3ar je napisal/-a:S-si pa imajo spet drugacne prednje maske,odbijace manj kroma bol agresivni izgled. S imajo tud kar nekaj tezav oz. tezavo z ketno. V kolikor si resnicno zahteven kupec in isces iglo v senu, pocakaj na BMW premium selection.


ne gre se za to, saj nima takšnih finančnih zmožnosti.. me pa recimo zanimajo ti miniji do nekje 12tisoč...
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a Kohec Pe jan 23, 2015 11:44 am

Mini je znamka, ki jo naredila pravi prevrat odkar spada pod BMW. Mini one je res nekoliko oskubljen. Osebno bi gledal po nekoliko bolje opremljenem. Sicer pa je to avto ki ima dobre vozne lastnosti, veliko varnostne opreme in je všečne oblike. Če ti je všeč, ga preizkusi na kakšni testni vožnji in si izberi sebi najprimernejšega. Je pa to avto, ki tudi rabljen najbolj ohranja ceno - noben od elitnih znamk ne drži cene tako kot mini.
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe Po feb 02, 2015 9:13 am

nekako takole sem pričel razmišljati.. za ceno okrog 10-12t eur kolikor bi odštel za minija (dražje različice si ne morem privoščiti, v tej ceni pa je ponavadi mini one), dobim dobrega bmw 1 ali že napr. astro GTC (novo verzijo)...

resnično se je težko odločiti, ker za to ceno je ogromno pleha... :?:
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1177
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a meganer Če maj 02, 2024 6:10 pm

Si bom tule sposodil temo

Mini Countryman kateri motor ... je najboljši?
Kajti kakor imam v glavi ni nobeden nek biser?

Kolega razmišlja, da bi vzel Cantrija.

Cena do 15k
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1380
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a thunderbolt Če maj 02, 2024 8:08 pm

To si dal res bolj nikakve podatke. Kolega ima 2019 clubmana S, zelo zadovoljen z avtom.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3289
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a McLaren Pe maj 03, 2024 6:31 am

Baje naj bi letniki od 2014 blii zanseljivi.
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a Metadom Pe maj 03, 2024 11:11 am

2023 so bili Mini-ji kot 3. najbolj zanesljivi avtomobili, menda!
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Pe maj 03, 2024 2:14 pm

Verjetno eden najbolj precenjenih avtov, ki si jih lahko zamislis.

Moras bit kar velik ljubitelj avtov.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3799
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a Blinder Pe maj 03, 2024 2:23 pm

meganer je napisal/-a:Si bom tule sposodil temo

Mini Countryman kateri motor ... je najboljši?
Kajti kakor imam v glavi ni nobeden nek biser?

Kolega razmišlja, da bi vzel Cantrija.

Cena do 15k


to ima verjetno zloglasni 1.6 thp motor?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 599
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a pleomax Pe maj 03, 2024 3:07 pm

Jaz sem nekaj dni vozil mini countryman 1.5 tricilindrski z dvojno sklopko avtomatik. Presegel vsa pričakovanja glede zvoka, zmogljivosti. Res dober avto. Odlična lega, super podvozje. Užitek. Kaj šele mora biti z močnejšimi motorji :D Res je, da je drag, ampak pač je ekskluziva in res me je imelo, da bi ga vzel. Edini kar me je res razočaralo je bilo samodjeno peklapljanje med dolgimi in kratkimi lučki, ki je pa res slabo urejeno. Vedno zamudi in nasprotnika zaslepi. Ta najnovejši model zdaj od letos mi pa žal ne potegnejo oblikovno.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1380
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a thunderbolt Pe maj 03, 2024 4:57 pm

1992Diavolo1992 je napisal/-a:Verjetno eden najbolj precenjenih avtov, ki si jih lahko zamislis.

Moras bit kar velik ljubitelj avtov.


A lahko to malo utemeljis??
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 328
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Pe maj 03, 2024 6:16 pm

Mini je izjemno redek avto. To poleg zacetne visoke cene s seboj se prinese drage servise zaradi delov in dragih serviserjev, ce sploh dobiš koga izven LJ, ki se spozna na bolj delikatne zadeve okoli masine.

13 jurjev za 10 let staro kripo + edini bencinar ki sem ga nasel v tem price rangeu:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... Countryman

Da sploh ne omenjam, da o zgodovini vozila vemo bolj malo. Ni znano, koliko lastnikov je bilo, o servisni knjizici ni nic za videt. Tak avto samo čaka, da naleti na kakšnega poizkusnega zajcka.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1380
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a thunderbolt Pe maj 03, 2024 6:23 pm

To je zdaj klobasanje na pamet.

Ker tole za 12 jurjev je pa kot zadetek na tomboli, a?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... n%20Tiguan
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 10 gostov